Book Tower pro Detroit v návrhu ODA

ODA New York byla vybrána jako hlavní architekt pro rehabilitaci ikonické Book Tower v Detroitu. Ve spolupráci s realitní společností Bedrock vytvoří ve věži směs obytných, pohostinských, maloobchodních a kancelářských prostor.

 

 

ODA plánuje aktualizovat a rozšířit stávající struktury Book Tower o rozloze téměř 500 000 čtverečních stop. Cílem restaurování 38 patrového orientačního bodu je vytvořit soudržnou občanskou vizi pro Washington Boulevard.

 

 

Jak uvádí ODA, tato budova byla navržena Louisem Kemperem v roce 1916. Postavena v italském renesančním stylu a stavba této věže trvala deset let. V roce 2015 získala společnost Bedrock zakázku na rozsáhlou renovaci, která byla nedávno dokončena, včetně výměny 2 483 historických oken a úplného restaurování okrasné římsy s karyatidními sochami. Historický skleněný světlík se vrátí do své původní krásy jako součást práce Bedrocka s ODA.

 

 

„Cílem je přidat do rostoucího centra Detroitu progresivní program pro smíšené použití, který bude vyhovovat potřebám podniků, návštěvníků i obyvatel. Bedrock byl důležitým katalyzátorem, chápajícím zásadní roli, kterou hraje architektura v systémovém vývoji měst, “řekl Eran Chen, zakládající ředitel ODA. „Pozoruhodná historie Book Tower si žádá velice citlivý přístup ale také vizi a ambici nabídnout občanské centrum, které doplňuje bující rozvoj v centru Detroitu.“

 

 

„Knihovní věž je ikonickou součástí panoramatu Detroitu už téměř sto let a během pečlivého procesu restaurování exteriéru bylo jasné, že musíme spolupracovat s architektem, který rozumí tomu, jak aplikovat moderní využití způsobem, který zachovává jedinečné historické detaily, které po generace přitahovaly obyvatele Detroitu.“ řekla Melissa Dittmer, hlavní designérka společnosti Bedrock. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s ODA s cílem zvýšení tempa rozvoje na Washington Boulevard, který je již domovem prosperujících místních podniků a zavedené rezidenční komunity s možností cíleného stravování a pohostinství.“

 

 

Plány ODA zahrnují směs veřejného a soukromého prostoru, včetně různých veřejných zařízení ve formě maloobchodů, galerií, restaurací a kaváren, mnohé s otevřenými výhledy na Washington Boulevard a Grand River Avenue, které obohacují městský pouliční život. Obyvatelé budovy a hosté se pak budou dělit o společenské prostory na různých úrovních a také o zábavní prostory na střeše části budovy Book Tower.