100 let Kaldewei „Učit se z minulosti a zkušeností využít k utváření nové budoucnosti“

Rok 2018 je pro Franz Kaldewei GmbH & Co. KG ve znamení ohlédnutí za úspěšnou 100letou firemní historií. Odvážná rozhodnutí, pohled nezlomně upřený vpřed a umění nalézt vždy vlastní, nový, rukopis: to je tajemstvím proměny malé továrny na plechové zboží v předního světového výrobce smaltovaných řešení pro koupelny. Kaldewei přitom vždy razil vlastní cesty, věřil své síle a díky novým nápadům přinášel ve své branži důležité impulzy. Dnes se Kaldewei se svým triem výrobků – extra plochá sprchová vanička, umyvadlo a koupací vana – zabydlel v milionech koupelen po celém světě a nadále směřuje v kurzu růstu. Již ve čtvrté generaci dnes pokračuje Franz Kaldewei v úspěšné historii rodinného podniku.

 

Odvaha, předvídavost a průkopnický duch

Na základě 100letých zkušeností dnes Kaldewei důsledně sází na materiál, jež se stal podstatou firemní značky: smaltovanou ocel Kaldewei. Vždy to byly odvaha, předvídavost a průkopnický duch, které vedly k inovacím razícím nové trendy a které umožnily úspěšný vývoj. K tomu se přidaly strategická rozhodnutí a investice, které výrobce koupacích van, sprchových vaniček a umyvadel ze smaltované oceli v průběhu let přivedly na světovou špici. Kaldewei přitom vždy zůstal věrný svým ideálům a hodnotám a udržel si svou nezávislost.

 

Strategická rozhodnutí

Již na začátku 30let dvacátého století vstoupil Kaldewei na trh se sanitárním vybavením a dodnes je jeho spolutvůrcem. Odvážné investice do vlastní smaltovny a tavírny smaltu se již brzy postaraly o to, že Kaldewei mohl své výrobky zhotovovat sám v rámci kompletně vlastního výrobního řetězce. V roce 1934 přišla na svět první koupací vana Kaldewei, která byla ještě svařena z několika částí. Firemní inženýři však dále intenzivně pracovali na nových strojích a výrobních postupech, a tak mohla být v Ahlenu v roce 1957 poprvé na světě spuštěna hydraulická lisovací linka na výrobu koupacích van. Na ní se již vyráběly vany z jednoho kusu ocelového plechu. Lisovací linka s sebou přinesla obrovský nárůst produktivity, takže mohl Kaldewei držet krok s velkou poptávkou, která na konci 50let a dále v 60letech v Německu panovala.

 

Tím to však neskončilo. I v následujících letech se firmě Kaldewei podařilo díky novým výrobním technologiím přijít s mnoha revolučními kroky. V Německu byl například Kaldewei prvním průmyslovým podnikem sanitární branže, ve kterém se v roce 1972 začaly v sériové výrobě používat roboty, které umožňovaly neměnné nanášení smaltu řízené počítačem. Později vyvinuli inženýři v Kaldewei nejrychlejší a nejflexibilnější lisovací linky pro koupací vany a extra ploché sprchové vaničky.

 

Jasné doznání k jedinečnému materiálu smaltovaná ocel Kaldewei

Průkopnická práce na technologiích byla předpokladem k tomu, že se Kaldewei udržel na narůstajícím a těžce konkurenčním trhu se sanitárním vybavením, a že svou pozici dokázal nadále upevňovat. Ať již šlo o tradiční výrobky jako litinové vany, v 70letech nové materiály jako akrylát nebo co do kvality méně hodnotné zboží ze zahraničí – podnik často čelil novým výzvám, které jej však vždy posunuly dál. Kaldewei investoval do dalšího zkvalitňování výroby, rozvíjení služeb i poskytování záruk a opomenuto nezůstalo ani rozšiřování sortimentu a zvyšování rozmanitosti modelů díky spolupráci s renomovanými návrhářskými studii. Podnik se však za všech okolností držel materiálu smaltovaná ocel Kaldewei – a nejenom dnes se ukazuje že to bylo správné rozhodnutí.

 

Se čtvrtou generací do budoucnosti

Upřednostňování designu zákazníky, neustálý ohled na životní prostředí, narůstající globalizace a prosazování digitálních technologií vyžaduje kromě nových strategií v přístupu k trhu také moderní strategie podnikového vedení. Čtvrtá generace v čele s Franzem Kaldewei stojí na špici rodinného podniku. „Mám velký respekt z toho, co dokázali moji předchůdci. Učit se z minulosti a zkušeností využít k utváření nové budoucnosti – to je moje krédo, se kterým chci dále pokračovat ve vedení rodinného podniku. Dávám nové, současné době příznačné impulzy a soustředím se mimo jiné na rostoucí internacionalizaci a digitalizaci. Důležitým bodem nadále zůstává budování třetího odvětví – umyvadel Kaldewei ze smaltované oceli,“ říká Franz Kaldewei a hledí optimisticky do budoucnosti.

 

 

Obrázky a popis:

Kaldewei 100 let

Obrazový materiál: fotografie KALDEWEI/Christian Blanke

 

Rok 2018 je pro Franz Kaldewei GmbH & Co. KG ve znamení ohlédnutí za úspěšnou 100letou firemní historii. Odvážná rozhodnutí, pohled nezlomně upřený vpřed a umění, nalézt vždy vlastní, nový, rukopis: to je tajemstvím proměny malé továrny na plechové zboží v předního světového výrobce smaltovaných řešení pro koupelny.

 

Kaldewei smaltovaná ocel Miena

Obrazový materiál: KALDEWEI

 

Na základě 100letých zkušeností dnes Kaldewei důsledně sází na materiál, jež se stal podstatou firemní značky: smaltovanou ocel Kaldewei. Dnes se Kaldewei se svými řešeními pro koupelny zabydlel již v milionech koupelen po celém světě.

 

 

Franz Kaldewei

Obrazový materiál: KALDEWEI/Evelyn Dragan

 

Čtvrtá generace v čele s Franzem Kaldewei stojí nyní na špici rodinného podniku. „Mám velký respekt z toho, co dokázali moji předchůdci. Učit se z minulosti a zkušeností využít k utváření nové budoucnosti – to je moje krédo, se kterým chci pokračovat ve vedení rodinného podniku. Dávám nové, současné době příznačné impulzy a soustředím se mimo jiné na rostoucí internacionalizaci a digitalizaci,“ říká Franz Kaldewei a hledí optimisticky do budoucnosti.

 

 

Kaldewei koupací vana 1934

Obrazový materiál: KALDEWEI

 

Již na začátku 30let dvacátého století vstoupil Kaldewei na trh se sanitárním vybavením a dodnes je jeho spolutvůrcem. V roce 1934 přišla na svět první koupací vana Kaldewei, která byla ještě svařena z několika částí.

 

Kaldewei lisovací linka na výrobu koupacích van 1957

Obrazový materiál: KALDEWEI

 

V roce 1957 Kaldewei poprvé na světě spustil hydraulickou lisovací linku na výrobu koupacích van. Na ní již bylo možné vyrábět vany z jednoho kusu ocelového plechu. Lisovací linka přinesla obrovský nárůst produktivity, takže mohl Kaldewei držet krok s velkou poptávkou, která na konci 50let a dále v 60letech v Německu panovala.

 

 

Kaldewei lisovací linka na výrobu koupacích van

Obrazový materiál: KALDEWEI

 

V následujících letech se firmě Kaldewei podařilo díky novým výrobním technologiím přijít s mnoha revolučními kroky. Inženýři v Kaldewei vyvinuli nejrychlejší a nejflexibilnější lisovací linky pro koupací vany a extra ploché sprchové vaničky. Další historický milník postavil Kaldewei v roce 1992, kdy rozjel v celosvětovém měřítku nejvýkonnější lisovací linku na výrobu koupacích van.

 

 

Kaldewei smaltování

Obrazový materiál: KALDEWEI/Evelyn Dragan

 

Průkopnického ducha prokazuje Kaldewei také v technice smaltování. V Německu byl například Kaldewei prvním průmyslovým podnikem ze sanitární branže, ve kterém se v roce 1972 začaly v sériové výrobě používat roboty, které umožňovaly neměnné nanášení smaltu řízené počítačem.

 

 

 

Redakce AW 2019, zdroj : www.kaldewei.cz