Tabanlioglu

 

Firma Tabanlıoğlu Architects byla založena v roce 1990 Muratem Tabanlıoğlu a jeho otcem Hayatim Tabanlıoğlu. V roce 1995 se do jejich společnosti připojila jakožto partner architektka Melkan Gürsel (AIA Int.).

Tato v Istanbulu sídlící architektonická firma, s dlouholetou rodinnou tradicí od roku 1950, začala tvorbou Dr. HayatihoTabanlıoğlu, který navrhl budovy jako Çankaya Mosque, Erzurum Atatürk University, Atatürk Cultural Center, İstanbul Atatürk Airport and Galleria, vůbec první nákupní centrum v Turecku. Již po šest desetiletí demonstruje tato firma profesionální přístup založený na preciznosti a know-how.

Firma Tabanlıoğlu Architects vytváří inovativní, efektivní, a přesto ekonomická řešení při navrhovaní obytných budov, kanceláří, průmyslových pracovišť, obchodních domů a revitalizacích či rekonstrukcích veřejných prostor, při čemž bere v potaz jedinečnost místa a specifické požadavky s ní spojené.

Tabanlıoğlu nabízí projektantské a konzultační služby v oblasti architektury, územních plánů a designu interiéru na národní a mezinárodní úrovni.

Společnost se momentálně podílí na několika velkých zakázkách po celém světě, od Dakaru po Kazachstán, na Ukrajině atd. S pobočkami v New Yorku a Londýně se firma stýká se širokou paletou projektů pro různé typy staveb, za které obdržela mnohá ocenění včetně RIBA International Award v roce 2011 a 2013. Kvalita a kvantita projektů, ocenění a publikací je sama o sobě zárukou kvality.

 

Ataturk Cultural Center