Poprvé Architecture week na Designbloku

 

Projekt Canapé představuje v rámci Designbloku na pět desítek prémiových značek v prostorách Obecního dvora

Pražský Josefov ožil moderním designem. V rámci 20. ročníku populárního Designbloku začal v  areálu Obecního dvora unikátní projekt Canapé by Soffa. Návštěvníci mají denně od 25. října do
8. listopadu od 10:00 do 21:00 jedinečnou příležitost prohlédnout si nově zrekonstruovaný projekt, ve kterém své produkty a díla představuje na pět desítek česko-slovenských i mezinárodních značek z oblasti designu, umění a módy. Na jednom místě jsou tak k vidění brandy jako Konsepti, Bomma, Stopka, Electrolux, Gravelli, Haenke, Hermès, Ligne Roset, Modernista, Praguekabinet, Ravak, Rückl či USSPA.

Kulturní pop-up prostor připravil magazín Soffa ve spolupráci s realitní kanceláří Czech Republic Sotheby’s International Realty. Projekt Canapé navazuje na úspěšnou stejnojmennou instalaci, kterou Soffa připravilo k loňskému Designbloku a jejíž jedinečnost spočívá v propojení designových a módních značek v reálném interiéru.

Obecní dvůr si většina Pražanů spojuje s lokalitou Foglarových Stínadel, skutečný příběh domu je však daleko bohatší. Jeho historie sahá až do 15. století, kdy právě tímto místem procházela jedna z nejstarších středoevropských obchodních cest. Komplex historických budov v srdci Starého Města v minulosti jako zázrakem unikl demolici a nedávno se dočkal proměny podle návrhu renomovaného španělského architekta Ricarda Bofilla. Vzniklo zde 12 unikátních velkorysých bytů, které jsou nyní na prodej.

„Když mě Adéla oslovila, zda nevím o zajímavém místě pro Canapé, Obecní Dvůr byla jasná volba. Je to unikátní místo s historií, které bylo dlouho veřejně nedostupné a po prodeji bytů se pro běžnou veřejnost opět zcela uzavře. Proto mě nadchla myšlenka oživit pražská Stínadla, navíc ve spojení s designem a uměním, byť jen na krátkou dobu. Ale kdoví, zda se nedočkáme pokračování – zde nebo někde jinde. Podobných pokladů Praha skýtá stále ještě mnoho,“ prozrazuje Ilona Mančíková, majitelka a obchodní ředitelka Czech Republic Sotheby’s International Realty.

Součástí projektu Canapé jsou dále rozmanité workshopy a semináře, například Creative morning nebo úspěšný Fuck up night s profesorem Michalem Froňkem a designérkou Evou Eisler. Zájemci si také mohou zacvičit jógu nebo se pokochat výstavou velkoformátových fotografií současné architektury od fotografického dua BoysPlayNice. Studenti UMPRUM představí část úspěšné výstavy Colours of Transparency, která měla premiéru na letošním London Design Fair a vznikla pod vedením prof. Ronyho Plesla. Mladí designéři mají možnost prezentovat svá díla v rámci pop–up prodejny. Milovníci moderní gastronomie a dobré kávy ocení bistro s kavárnou pod taktovkou Poke Haus a Bistra Ollies v kombinaci s prodejnou knih Book Therapy. V tomto prostoru se budou konat snídaně a brunch s designéry, diskuze s osobnostmi i pop-up večeře mimopražských restaurací. Poetickou výstavu s názvem Flowers a originální výstavu nazvanou Kunstkabinet 21.století uvede galerie Hauch.

Czech Republic Sotheby’s International Realty připravila vlastní lounge ve spolupráci se společností Konsepti, která již 20 let pomáhá vytvářet jedinečné interiéry a v prostorách odprezentuje kolekci ikonických svítidel od Achille Castiglioni. Společně s Architecture Week budou prezentovat průřez československé architektury za posledních sto let.

„Zaměřujeme se na výjimečné nemovitosti, které mají příběh, duši a kvalitní architekturu. Obecní Dvůr je toho důkazem. Naším cílem je představit klientům novinky ze světa interiérového designu a umění a ukázat, jak toto spojení harmonicky funguje v interiéru. To jim pomůže při výběru a zařizování nového domova,“ říká Ilona Mančíková.

Ilona Mančíková v minulosti realizovala jako developer úspěšné projekty v centru Prahy jako Pařížská 26, Masná 15 či Rezidence Míšeňská 5, 7, 9. V nich dala vzniknout obdobným akcím, jako je Canapé.  Vytvořila projekt Havlíčkova Plaza ART FAIR, v rámci něhož se představilo 50 lokálních umělců, stála u zrodu Radlické kulturní sportovny, projektu Továrna v Holešovicích a v neposlední řadě Paláce Dlouhá. Její zásluhou zde vznikla renomovaná Gurmet pasáž Dlouhá, v níž jsou dosud k dispozici umělecká díla Romana Týce.

 

 

 

Kompletní program Canapé:

www.soffamag.cz/canape

Kontakt pro novináře:

PhDr. Petr Dušek, Olmer ad                  Ing. Lenka Kůsová, Czech Republic Sotheby’s Int. Realty
petr@olmerad.cz                                lenka.kusova@sothebysrealty.cz
+420 725 727 037                                +420 777 573 897

 

 

CZECH REPUBLIC SOTHEBY‘S INTERNATIONAL REALTY

Zastoupení v České republice je součástí celosvětové sítě Sotheby’s International Realty®, lídra v oblasti prodeje jedinečných nemovitostí. Náš tým profesionálů využívá znalostí lokálního trhu, mezinárodních kontaktů a strategických partnerství pro unikátní prezentaci a prodej prestižních nemovitosti.

Díky intenzivní spolupráci s mezinárodními partnery máme doslova neomezený přístup k realitám kdekoliv na světě. Všude, kde si přejete být doma či na dovolené. Naší vizí je pomoci vám najít domov, který bude v souladu s vaším životním stylem. Globální síť společnosti tvoří více než 22 000 nezávislých realitních makléřů ve více než 950 kancelářích, v 70 zemích a oblastech světa.

Naším závazkem je poskytování nadstandardních služeb v každé fázi prodeje nebo akvizice prestižní nemovitosti jak u nás, tak v zahraničí. Tým Czech Republic Sotheby’s International Realty je složen ze zkušených profesionálů z oblasti rezidenčních i komerčních nemovitostí, developmentu, investic
a marketingu. Při spolupráci klademe důraz na individuální přístup, profesionální služby, vzájemnou důvěru a dlouhotrvající vztahy. Globální marketingová strategie Sotheby’s International Realty® je založena na možnosti prezentovat prémiovou nemovitost lokálnímu i mezinárodnímu publiku vyhledávajícímu jedinečné projekty.

 

Redakce AW 2018, zdroj : www.soffamag.cz/canape