Podlahové vytápění od TECE

Německá firma TECE představuje svůj systém podlahového topení TECEfloor. TECEfloor je kompletní systém podlahového vytápění určený jak pro novostavby, tak pro modernizaci budov. TECE si zakládá na kvalitě, proto jsou všechny prvky pečlivě vybírány a testovány pro 100% kvalitu a dlouhou životnost.

Využití a úspory

Výhodou podlahového vytápění je dokonalejší a rovnoměrné rozložení tepla po celé ploše místnosti. Díky tomu vzniká optimální vnitřní klima již při nižší teplotě, v porovnání s klasickými radiátory. To umožňuje úsporu energie o 6 až 12%. V létě je možné pomocí systému podlahového vytápění také chladit.

 

Technická specifikace TECEfloor

Potrubí

TECE nabízí vícevrstvé a plastové potrubí pro podlahová vytápění. Topné trubky jsou nabízeny v dimenzích 12 × 1,5 mm, 14 x 2 mm, 16 x 2 mm, 17 x 2 mm, 20 x 2 mm a 25 × 2,5 mm v různých materiálových vlastnostech. Neustálá kontrola kvality zajišťuje, že potrubí bude bezchybně fungovat i po mnoha letech provozu.

 

Upevňovací systémy TECE

  • Systémová nopková deska

Systémová deska je k dispozici ve třech provedeních – s 30 mm nebo 11 mm silnou izolací, nebo bez izolace. Nopy jsou určené pro potrubí v dimenzích 14 až 17 mm a umožňují rozteče 6 cm a násobky. Pokládka se provádí uvnitř podlahové konstrukce pod roznášecí vrstvou, která může být z betonu nebo anhydridu.

  • Tacker role

Tacker role se vyrábí ve dvou různých variantách. Obě varianty se skládají z izolační vrstvy na spodní straně a laminované kompozitní fólie na vrchní straně. Pro pokládku potrubí je na ní vytištěná mřížka v roztečích 5 cm a násobky. Potrubí je k roli upevňováno pomocí speciálních upevňovacích svorek o možných dimenzích 14 až 20 mm.

  • Univerzální deska pro suché podlahy 30/16

Univerzální pokládací deska 30/16 umožňuje použití v kombinaci se suchými podlahami, i s prvky mokré stěrky. Je vhodná pro lehkou podlahovou konstrukci s krátkou dobou výstavby a nulovou dobou schnutí. Nižší konstrukční výška či menší plošná hmotnost s rychlejší dobou náběhu teploty je také možná v kombinaci s tenkými potěry.

  • Univerzální deska 16/12

Univerzální pokládací deska 16/12 je obzvlášť vhodná pro omezené výšky instalace při integraci na podlahu, stěnu nebo strop. Umožňuje to nízká výška prvku pouze 16 mm a také použití potrubí podlahového vytápění 12 x 1,5 mm. Extrémně nízká instalační výška zajišťuje optimální ovladatelnost systému.

 

Rozdělovač TECEfloor

Rozdělovače TECEfloor jsou vyrobeny z nerezové oceli. Všechny rozdělovače jsou podrobeny úplnému funkčnímu a těsnostnímu testu již ve výrobě. K dispozici jsou rozdělovače s konvenčním připojením a rozdělovače typu TECElogo-Push pro rychlé a bezzávitové připojení otopného potrubí. Ovládací prvky jsou chráněny v místnosti designovým krytem z bezpečnostního skla v mléčné barvě.

RTL box

Díky atraktivnímu designu a kompaktním rozměrům nemusí být RTL box skrytý a může být nainstalován v uživatelsky příjemné výšce. Celkové rozměry RTL boxu jsou o 60 procent menší než u většiny výrobců.

Regulátor teploty

Regulaci teploty zajišťují designové termostaty. Vyrábí se v barvách bílá mléčná, oranžová a černá.

 

TECE je více, než výrobek

S výpočtovým programem od společnosti TECE lze navrhnout a vypočítat podlahové vytápění za pár minut. Od tlakové ztráty až po výpis materiálu. Zaregistrujte se na stránkách www.smartfloor.tece.de a můžete začít projektovat!

TECE nabízí svým zákazníkům i kalkulaci a výpočet podlahového vytápění zdarma! Zašlete půdorys Vašeho domu na adresu podlahovetopeni@tece.cz, a přesvědčíte se sami.

Kompletní systém podlahového topení si můžete prohlédnout v předváděcím centru TECE Česká republika, Voctářova 2449/5, Praha 8. Domluvte si termín osobní prezentace na tel. čísle 273 134 240.

 

redakce Architecture Week -Kristýna Bezděková