Nejlepším výrobcem stavebnin za rok 2016 je Weber

Weber, výrobce špičkových stavebních materiálů, obdržel ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku za rok 2016. Tato soutěž probíhá ve dvou kategoriích: firmy s počtem do 250 pracovníků a firmy s počtem nad 250 pracovníků. A právě v této kategorii se stal vítězem Weber.

Odborná porota soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku posuzovala přihlášené závody a provozy průmyslu výroby stavebních hmot zejména podle následujících kritérií:  ekonomická úspěšnost, silná pozice na trhu, energetická náročnost výroby, dosahovaná kvalita, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, zavádění systémů řízení jakosti výroby, investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech, dosažená produktivita a zaměstnanost.

Složení poroty:

Ing. Pavel Malinský, MPO ČR (předseda); Ing. Michael Smola, SPS v ČR; Ing. Alexander Trinner, TZÚS Praha, s. p., pobočka Plzeň; Ing. Lukáš Peřka, VÚMAT Praha; Ing. Petra Lupíšková, ÚRS Praha.

Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, ÚRS Praha a SPS v ČR.

Ocenění si převzali, dne 5. 10. 2017 v rámci oslav dnů Stavitelství a architektury v Betlémské kapli v Praze 1, zástupci divize Weber.

Zdroj: TZ Weber, 11.10.2017