Infanta Luisa nemocnice / Miguel Blázquez Arquitectos

Infanta Luisa nemocnice / Miguel Blázquez Arquitectos

Projekt spočívá v přestavbě a rozšíření nemocnice v Trianě, známé čtvrti města, kde se nacházela budova chirurgie Cruz Roja.

 

Záměrem stavby bylo podpořit kvalitní zdravotní péči, kterou centrum poskytuje svým pacientům a řešit stávající problémy oběhu, které vznikly po různých změnách a expanzích.

 

Projekt byl investicí, která výrazně rozšířila nemocniční zařízení a poskytla budově jednotný vzhled. Navrhované řešení zahrnuje nové patro s 27 novými pokoji určené především k hospitalizaci. V novém suterénu, který zabírá celé centrální nádvoří, najdeme diagnostickou službu a léčbu poslední generace, jakou je hemodynamika. K dispozici je tu také nový lineární urychlovač, který potřebuje betonové stěny.

Nová budova, umístěná uprostřed nádvoří, funguje jako samostatná část, která řeší nové vazby a vymezuje čtvrtou fasádu velkého atria. Plán této budovy zahrnuje kavárnu v přízemí, nové doručovací místnosti v prvním patře, hospitalizační místnosti ve druhém patře a kapli v posledním patře, kde je možné najít sochu Jose Antonio Navarro Arteagy Panna Marie zázraků.

 

Poslední část patia je druhým atriem, které funguje jako sál radiologické služby. Vnější fasáda je důležitou součástí, vzhledem k tomu, že musela zobrazovat velikost zásahu, spojovat nové a stávající části a odrážet technologii.

 

Nehledě nato, že se jedná o veřejnou budovu, obsahuje tavba poměrně jemnou architekturu. Navrhli jsme novou kůži na bázi přírodního kamene a hliníku, s dlouhými skleněnými brise – soleils a velkou římsou, aby byla budova horizontálně zdůrazněna. Nakonec tu jsou i speciální prvky, například vstupní markýzy, které reprezentují i možnost odlišného přístupu.

 

 

Zdroj: redakce AW