IKONOLOGIE

Inspirována současným přístupem k designu interiérů, vznikla koupelnová baterie Vaia od značky Dornbracht, jejíž tvary jsou dokonale čisté, elegantní, ale zároveň progresivní. Slavní architekti k ní pak navrhli i celý koupelnový interiér. V ELITE BATH+KITCHEN vám připravíme grafické návrhy a 3D vizualizace vaší koupelny, kde můžete přímo vidět jak ikonická Vaia sedne vaší koupelně.

Právě sledováním aktuálních trendů a požadavků na maximálně cool design se značka Dornbracht dlouhodobě vyznačuje. Výsledkem je, že koupelnová baterie Vaia se drží klasického tvaru, nicméně její silueta je otevřená a kontury příjemně měkké. Klasicky působí také její rukojeti, přičemž na výběr jsou jejich dvě varianty – křížové rukojeti nebo páky. Tímto způsobem Vaia propojuje tradiční a moderní pojetí koupelny.

K vývoji baterie Vaia přizvala značka Dornbracht architekty Rafaela de Cárdenas a také Lyndona Neri a Rossanu Hu ze studia Neri&Hu, jejichž úkolem bylo interpretovat současný Transition Style jiným, svým vlastním způsobem do celkové koupelnové architektury.

 

 

Inspirace pro každou povahu

V návrzích Cárdenase je Vaia umístěna na monoliticky působícím umyvadle, jehož hranatý tvar záměrně kontrastuje s jemným tvarem samotné baterie, pro niž autor zvolil tmavý, sametově matný tón. V pozadí Cárdenas vidí strukturu pálených cihel.

Studio Neri&Hu vytvořilo dvě armatury. Autoři totiž vycházeli z toho, že koupelnu, stejně jako celý dům, často obývají dva různé charaktery, introvert a extrovert. Nástěnná a stojánková armatura jsou tedy umístěny jako partneři v dialogu a spodek umyvadla kopíruje tvar křížových úchytů série Vaia. Rozdílnost povah symbolizuje i kontrast materiálů – mramor v kombinaci s betonem, bronzem a zlatem kontrastují se dřevem.

 

 

Baterii Vaia od Dornbracht prodává showroom ELITE BATH+KITCHEN.

Zdroj, foto: elitebath.cz

redakce Architecture Week Kristýna Bezděková