Häfele

Čína a východní Evropa

Zatímco poslední „prázdná místa“ na mapě západní Evropy byla zaplněna koncem 90. let a na počátku nového tisíciletí, společnost se začíná soustředit na východní Evropu a Čínu. V roce 2002 Häfele otevírá první pobočku ve Východní Evropě, v Polsku. Turecko a Čína následují v roce 2005, Rusko v roce 2006, Ukrajina a Rumunsko v roce 2009 a Kazachstán, Srbsko a Česká Republika v roce 2010

Odvaha být moderní

Sibylle Thierer, dcera Walthera Thierera, převzala odpovědnost za společnost na začátku nového tisíciletí a je představitelkou už třetí generace rodinného managementu.

Všechna svá rozhodnutí zaměřuje na výhody inovovaných nápadů a produktů a dláždí tak cestu pro moderní dobu.

360° Project Service

Služba „360° Project Service“ v roce 2006 vytvořila základ pro úspěšnou spolupráci s architekty, investory a staviteli. Zahrnuje obstarávání stavebního a konstrukčního kování nezávislého na výrobci, sortiment produktů „StarTec“, elektronický systém řízení kontroly vstupu Dialock, bezpočet materiálů pro plánování a mezinárodní koordinaci projektů projektovými manažery Häfele.

Funkcionalita Häfele

Häfele si osvojuje marketingovou strategii „Inovátor funkcionality“ a vyvíjí nové způsoby, jak udávat směr v daném oboru. „Funkcionalita“ se stává znakem kvality, který nábytkářům a truhlářům umožňuje označit svá vlastní perfektní funkční řešení. Ve stejném roce je v Nagoldu otevřena první výstava „Funkční svět“. O dva roky později je vydáno první číslo časopisu „Häfele Home“ obsahující moderní nábytek a nápady pro bydlení. Časopis inspiruje designéry, architekty, nábytkáře a truhláře.

Häfele Engineering

Společně se službou „360° Project Service“ sdružuje Häfele své prodejní aktivity týkající se nábytkářského průmyslu pod nově založenou mezinárodní prodejní organizaci Häfele Engineering GmbH & Co KG.  Zaměřuje se výhradně na splňování požadavků nábytkářského průmyslu – v celém hodnotovém řetězci.

Häfele dnes

Po 90 letech od založení je rodinná firma Häfele světovým leaderem v průmyslu nábytkového a stavebního kování i v elektronických systémech řízení vstupu. Häfele má více než 6000 zaměstnanců, 37 poboček a mnoho dalších obchodních partnerů po celém světě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakce AW 2018, zdroj http://www.hafele.cz