Central Group na výstavě Prague: Next

  • 25 let na trhu
  • 15.000 prodaných bytů, domů a parcel
  • 170 úspěšně dokončených projektů
  • Nemáme potřebu čerpat bankovní úvěry, protože všechny vydělané peníze vždy investujeme do dalšího rozvoje firmy
  • Neúčastníme se žádných veřejných zakázek, nejsme příjemcem žádných veřejných dotací a na daních odvádíme českému státu ročně stamilionové částky
  • Mnoha desítkami milionů korun každý rok přispíváme na obecně prospěšné účely (Nadační fond pro zdraví dětí, vzdělávací projekty a podpora studentů, rekonstrukce historických památek, dekontaminace zatížených brownfieldů a výsadba veřejné zeleně, výstavba veřejné dopravní a technické infrastruktury a mateřských školek zcela na naše náklady)
  • Jako generální partner pomáháme financovat prestižní soutěž Česká cena za architekturu, kterou pořádá Česká komora architektů (ČKA)
  • Jsme generálním partnerem Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) a jím pořádaných pololetních Summitů architektury a rozvoje, které se snaží podporovat pozitivní stavební rozvoj a které do Prahy přivádí přední světové architekty

 

Krátká charakteristika: Na projektu se architektonicky podílí ateliér LOXIA společně s architektonickým týmem Central Group. Architektonické řešení samotných bytových domů se nese v duchu moderní architektury, která ale zároveň reaguje na industriální odkaz lokality. Na některých domech se proto pracuje s režným zdivem. Prostor zde bude i pro umělecké dílo, které bude připomínat průmyslovou minulost tohoto výjimečného místa. Rezidenční čtvrť TESLA HLOUBĚTÍN nabídne přibližně 1.500 cenově dostupných bytů. Zároveň vnese do této lokality živý městský parter, ve kterém bude vyčleněno přibližně 5.000 m2 pro obchody, služby, restaurace a kavárny v přízemí. Uvnitř nové čtvrti se počítá se zklidněným vnitroblokem s volnější a vzdušnější zástavbou a bohatou zelení a také se středovým lineárním parkem, který vytvoří velice příjemné místo jak pro obyvatele nové zástavby, tak pro všechny příchozí. Dopravu v místě pozitivně ovlivní rekonstrukce a rozšíření křižovatek u vjezdu i výjezdu z lokality a také zkapacitnění velké křižovatky ulic Průmyslová a Poděbradská.

 

Krátká charakteristika: Výjimečný projekt pro ty, kdo dbají na design a preferují metropolitní způsob života se vším, co k němu patří. To je Harfa Design Residence – designový bytový dum přímo vedle obchodního centra Galerie Harfa a jen kousek pešky od stanice metra B Českomoravská. Designové prvky navenek, kvalita a vysoký standard uvnitř, ve kterém nechybí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním v celém byte, kvalitní posuvná hliníková okna s trojskly či luxusní designové koupelny. Rekuperace s dochlazováním je rovněž ve všech bytech a přináší nejen přísun čerstvého vzduchu a tepelný komfort po celý rok, ale také nezanedbatelné úspory za vytápění. Harfa Design Residence je skvělou volbou i pro investory, pro které je připravena pestrá škála zejména menších bytu 1+kk. Ty patří mezi nájemníky k nejžádanějším. I proto bude součástí stylové vstupní haly recepce s nonstop provozem, která majitelům bytu zajistí dohled nad bezpečností a pořádkem, i maximální komfort  díky možnosti nejrůznějších služeb.

 

Krátká charakteristika: Oblíbená lokalita necelé 3 minuty chůze od metra B Zličín, kde vznikne v sedmi bytových domech 526 bytu s efektivními a promyšlenými dispozicemi od 1+kk po 4+kk. Na své si tak přijdou singles, mladé páry i rodiny s dětmi. Uvnitř rezidenčního areálu projekt počítá s velkorysým privátním parkem, který se stane skvělým místem pro odpočinek i aktivní relaxaci. Většina bytů nabídne balkóny nebo prostorné terasy, sklepy a parkovací stání. Pro zdravé a klidné bydlení budou všechny jednotky vybaveny moderním systémem větrání rekuperací tepla a chlazením. Pestrou občanskou vybavenost v okolí doplní zcela nová restaurace a další provozovny obchodu a služeb přímo v areálu projektu. Park Zličín je v sousedství nově připravované unikátní městské čtvrti „Nový Zličín“, která vyroste na místě současného průmyslového areálu a na jejímž návrhu se podílejí taková renomovaná jména, jako jsou architekti Jakub Cigler, Pavel Hnilička nebo německý urbanista Peter Gero.

 

Na výstavě Prague: Next prezentovala společnost Central Group a.s. své projekty Rezidenční čtvrť Tesla Hloubětín, Harfa Design Residence, Park Zličín, Parková čtvrť, Residence Garden Towers, Rezidence park Kavčí hory a Centrum nového Žižkova.

Markéta Jiroušková, redaktorka AW