Kiltro House / Supersudaka

Please enter banners and links.

Tento dům se nachází v centrálním údolí nedaleko „Talca“, což je téměř prohlášení o tom, jak dosáhnout nejprestižnější architektury v Latinské Americe.Vzhledem k tomu, že proces navrhování a výstavby byl tak nestabilní, od místa, které se nacházelo v téměř nemožném strmém svahu, až po rozpočtová omezení, velmi základní síťová konfigurace se vyvinula na mnohostranný formální výsledek. Zjednodušeně řečeno, jednoduchá i složitá ve stejnou dobu.

Zajímavostí je, že hlavní fasádou při příjezdu do domu je střecha, navržená jako kompletní terasa s 360 ° výhledem do údolí, ale také jako konstrukční doplněk pod palubou, která předstihuje horizontální síly v prostoru, v případě zemětřesení, které umožňuje vyhnout se křížení v oknech směrem k přitažlivým pohledům. Tato dřevěná „obálka“ je rozšířena a vrácena, aby blokovala nadměrné vystavení slunci v horkém létě centrální zóny Chile, ačkoliv umožňuje také slunci vstoupit do čerstvého rána a v tvrdé zimě ve více nakloněném úhlu.

Otevření všech skleněných rovin přes terasu a vnější fasádu umožňuje regulaci teploty v pasivním režimu. Neočekávaně se tato vypočtení geometrie vztahuje téměř k místním topografiím v blízkosti kopců. Kromě náročných technických problémů se výsledky prostorové organizace projektu – nikdy nebyly stanoveny – na volném prostranství kolem terasy, která zahrnuje kuchyni a mohla být vystavěna podle přání obyvatel. Přepínání jídelny do obývacího pokoje nebo jakékoliv jiné instance dle přání.

Stabilnější program je hlavní ložnice s vlastní koupelnou a terasou směrem k výhledu. Obyvatelé si ji mohli užívat spíše ráno a pozdě v noci než přes den. Krom toho je k dispozici volitelné studio a / nebo pokoj pro hosty na protější straně s více „veřejnými“ sprchami, toaletami a prádelnou.

Všechny místnosti se vejdou do méně než 104 M2, nicméně všechny prostory se navzájem spojují v exteriéru nebo interiérech. Nepřetržitá promenáda bez mrtvých konců, stejně jako integrace všech prostorových kvalit a pohledů na bydlení ve strmém a téměř neurbanizovaném prostoru. Toho bylo dosaženo spíše než ve snaze o jistotu, prostřednictvím pokusu a omylu.