HKS představila nový Minneapolis stadion / HKS

Nový stadion, popsaný jako autentická stavba, ovlivněná lokalitou v Minnesotě, vykazuje odvážný, progresivní design kombinující efektivní funkčnost s ohromující architekturou.

 

Se vznášejícím se příkopem, největší průhlednou střechou na světě a provozuschopnými dveřmi, které se otevírají do centra města, je otevřenost a elegantní geometrický exteriér zařízení odlišný od jakéhokoli jiného stadionu v zemi. “Design odráží skutečný příběh komunity v Minnesotě s mezinárodním stylem poháněným klimatickou odezvou a úsporou energie, “ řekl Bryan Trubey, ředitel designu, HKS Sports & Entertainment Group. „Vnitřní objem z něj činí nejvšestrannější, víceúčelovou budovu v zemi s nejmodernější technologií v oblasti digitálního věku.“

 

Během celého procesu návrhu identifikovala HKS čtyři hlavní vlivy, které formovaly funkční podobu a architekturu budovy: klima, geografie, historie významných občanských struktur a technologie. Nedávný model moderní a progresivní fyzické formy v Minnesotě bude v tomto projektu pokračovat, počínaje střechou. S etylenem tetrafluorethylenem (ETFE) na jižní polovině střechy se návštěvníci budou cítit, jako by seděli venku, aniž by byli vystaveni vlivu počasí. Trvale udržitelné vlastnosti budou využity pro snížení provozních nákladů v zimě i v létě a šikmá střecha stadionu bude nejúčinnější střešní konstrukcí v zemi. Jde pozoruhodný technický úkol zohledňující požadavky na zatížení sněhem s klimatem Minnesoty.

Nový stadion bude schopen hostit více akcí než kterýkoli jiný velký stadion na světě. Díky své všestrannosti například fotbalová konfigurace stadionu umožňuje fanouškům být blíže k terénu než na jakémkoliv jiném stadionu NFL. V říjnu 2013 začne výstavba nového stadionu s kapacitou 65 000 míst. Otevření stadionu je naplánováno s dostatečným předstihem pro sezónu Vikings 2016.

Projekt je v současné době přezkoumáván prováděcím výborem Minneapolis Stadium a městem Minneapolis.