GRAND OPENING BoConcept Karlín 14. 5. 2019

Tisková zpráva

GRAND OPENING BoConcept Karlín 14. 5. 2019

V úterý 14. 5. byl v pražském Karlíně slavnostně  otevřen nový showroom dánské designové značky BoConcept. Ve skutečnosti šlo o přestěhování původní pobočky z Galerie Myšák ve Vodičkově ulici do nových prostor v životem pulzujícím Karlíně. Tato značka ale není na českém trhu žádným nováčkem, BoConcept u nás otevřel první pobočku v Průhonicích u Prahy již před 16 lety, a stal se tak jednou z hlavních značek společnosti Decoland.

Samotný BoConcept se ale pyšní mnohem delší historií, byl založen již v roce 1952 v dánském Herningu a od těch dob se směr známý jako dánská moderna rychle proslavil po celém světě. A to vše díky předním designérům jako byli Poul Henningsen, Arne Jacobsen a Verner Panton. Ti se zaměřili na průmyslový design a nábytek, který je nejen praktický, ale jde také s dobou a jejími každodenními potřebami a současně je i krásný na pohled.

K tomuto již několik desetiletí starému odkazu se hlásí i české pobočky BoConceptu, které jsou aktuálně tři, jedna v Průhonicích u Prahy, druhá v Brně a třetí právě tato nově otevřená v Praze – Karlíně. Věříme, že BoConcept je více než jen nábytek či koncept bydlení, je to styl života a přístupu k němu. V první řadě jde o respekt k materiálům, k přírodě a lidem samotným. A co možná není na první pohled zřejmé, BoConcept je nejrozšířenější interiérovou značkou světa, která své, zprvu skromné, podnikání dokázala přetvořit v designové impérium čítající 65 zemí světa (pro zajímavost, švédská IKEA je ve 47 zemích světa) a nedávným otevřením showroomu v Rijádu slavnostně pokořila hranici tří set poboček.

Jednoduchost, bezchybné řemeslné zpracování, elegantní funkčnost a kvalitní materiály, to byly hlavní a pevné základy, které BoConceptu vtiskli truhláři Jens Ærthøj a Tage Mølholm, když začali v roce 1952 vyrábět deskový nábytek, a na kterých stojí BoConcept dodnes.

Proč je tak oblíbený a má příznivce po celém světě? Odpověď je jednoduchá, představuje kvalitní nadčasové kosmopolitní bydlení a díky svým kolekcím snadno osloví široké spektrum zákazníků. Zatímco globální metropolitní kolekce nabízí eleganci a nadčasovost a svou harmonickou vyvážeností respektuje životní styl kosmopolitních lidí, ta skandinávská dává vyniknout kořenům a dědictví této značky a volí ji milovníci odlehčených světlých interiéru, pro její útulnost a hravost. Oba tyto styly se však překvapivě dokonale doplňují a jejich prolínání je často nadmíru žádoucí, protože právě díky tomu lze vytvářet domov přímo na míru každému zákazníkovi. A díky univerzální kolekci nábytku a doplňků lze vybavit i rozsáhlé komerční projekty, a nechat tak vzniknout velmi příjemnému pracovnímu prostředí.

BoConcept si klade vysoké nároky nejen na kvalitu a funkčnost, ale svými návrhy si směle troufá uvádět směr na poli designu. A i v tom se mu díky renomovaným dánským i světovým designérů velmi daří. Patří mezi ně například Morten Georgsen, Henrik Pedersen, Anders Norgaard, Nendo (Oki Sato) a Karim Rashid. Všichni jsou na poli designu velice úspěšní a někteří i celosvětově proslulí. Jmenujme alespoň Karima Rashida, který získal za svou kolekci nábytku do jídelny Ottawa cenu Red Dot Award a jeho modulární sedací souprava Ottawa se pyšní oceněními ‘If Design’ a ‘Good design’. Ano, i tato Karimova úspěšná kolekce patří do nabídky BoConceptu!

Tento měsíc oslavujeme s BoConceptem život ve znamení „hygge“, ve kterém se také celé slavnostní otevření odehrávalo. V příjemné společnosti majitelů, významných hostů a příznivců této unikátní dánské značky.

A závěrem jedna „poznámka pod čarou“ v rámci měsíce v duchu „hygge“ lze vyhrát dárkový poukaz v hodnotě 75.000 Kč, více informací k dispozici na webových stránkách.

Prodejny BoConcept v ČR:

BoConcept brand store, Pobřežní 78, Praha 8 – Karlín

BoConcept brand store v showroomu Decoland: V Oblouku 800, Průhonice

BoConcept brand store, IC SOHO, Svratecká 989, Brno

www.boconcept.cz

https://www.facebook.com/boconcept.cz/

https://www.instagram.com/boconcept.cz/

 

 

Kontakt pro média:

Marie Khawajah

Email: marie.khawajah@decoland.cz

GSM: +420 733 559 812

Redakce AW 2019, zdroj : www.boconcept.cz