YIT Stavo na výstavě Prague: Next

1. února 2018 se spojily společnosti YIT a Lemminkäinen. Od tohoto data působí obě společnosti pod názvem YIT. Nově utvořená YIT je největší finská stavební společnost. Našich 10 000 profesionálů vytváří společně s našimi klienty funkčnější, atraktivnější a udržitelnější města i prostředí k životu. Působíme v jedenácti zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, České republice, Slovensku a Polsku. Společně nabízíme různorodé služby a inovativní řešení v oblasti rezidenčního developmentu, realizace komerčních prostor a modernizace projektů. Díky naší všestrannosti vynikáme zejména ve schopnosti realizovat náročné projekty zaměřené na rozvoj měst a regionů. YIT Stavo, vznikla spojením české společnosti Euro STAVOKONSULT a finské skupiny YIT v roce 2008.

 

Krátká charakteristika: SUOMI a LAPPI Hloubětín jsou dva sousedící projekty, které jsou situovány do dynamicky se rozvíjející části Prahy 9. Bytové domy jsou navrženy v podobném architektonickém duchu s odkazem na severskou architekturu a estetiku. Součástí projektu budou i komerční prostory, mateřská škola, dětské hřiště a parky. Také dobrá vazba na dopravní infrastrukturu a skvělá dostupnost MHD zkvalitní život rezidentům. Hlavní myšlenkou projektu je co nejširší propojení bytových domu se zelení, k čemuž pomáhá i blízkost říčky Rokytky a přírodního parku s prvky venkovní posilovny, který podél jejího koryta postupně vzniká. Parky a cyklostezka v areálu bude napojena na cyklotrasu podél Rokytky a na trasy vedoucí dále po Praze 9. Přírodní biotop vytvořený z retenční nádrže spolu se stezkou po jeho břehu dotvoří pocit klidného bydlení v souladu s přírodou.

 

Na výstavě Prague: Next prezentovala společnost YIT Stavo své projekty Milánská, Aalto a Parvi Cibulka a Suomi Hloubětín.

Markéta Jiroušková, redaktorka AW