Grid Commercial Building od T-Square Design Associates

Starý problém reklamy na budovách byl u tohoto projektu vyřešen strukturou fasády, která umožňuje jen přesně daný způsob jejího zobrazení.

 

 

Tato malá pětipodlažní komerční budova se nachází na přední straně jedné ze symbolických stanic železniční trati Hankyu Kobe v japonském Nishinomiya. Jednou z charakteristických částí lokality je, že je otevřena téměř do všech směrů, což umožňuje, aby byla budova viditelná z jakéhokoli úhlu. To vedlo k výběru konkrétní hotové rámové struktury, která poskytuje silný strukturální vzhled.

 

 

Zde je třeba zmínit další důležitý důvod. Dvě staré budovy, které stály na tomto místě, dříve sloužily jako reklamní budova a tyto reklamy byly pro klienta velmi důležitým příjmem. Navíc, jako architekt, je obtížné zabránit  klientu v uvádění reklam, takže pokud bude budova dříve či později další „reklamní budovou“, bylo do fasádního návrhu začleněno jednoduché pravidlo.

 

 

Reklama musí být umístěna mezi betonové rámečky, aby se reklama zobrazovala s konkrétní strukturou. Hloubka betonových rámečků také hraje důležitou roli při zobrazování reklamy. Obě staré reklamní budovy byly změněny na regulovanou samostatnou reklamní budovu a celá tato nová „reklamní budova“ bude novou symbolickou budovou pro tuto oblast.