Kontakt

Petr Ivanov

ředitel festivalu

Architecture Week Praha

ivanov@architectureweek.cz

Mediální partneři

Záštity

Partneři

Organizátoři


Úvodník Monika Palatková

Vážené dámy, vážení pánové,

vítejte na jubilejním desátém ročníku mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week, který letos vJiřském klášteře Pražského hradu představí českým i zahraničním návštěvníkům život i architekturu doby vlády císaře Karla IV.

Zvyšování prestiže „značky“ Česká republika na domácím i zahraničním trhu je hlavním cílem České centrály cestovního ruchu, která turisty zve do všech koutů naší vlasti pomocí široké škály svých aktivit. Atraktivní turistické destinaceČeské republiky se na domácím i zahraničním trhu představují v kampani Česko – země příběhů. Česká republika se vloňském roce představila jako místo navýsost romantické, ve kterém můžete svůj příběh prožít vmalebných uličkách měst či na hradech a zámcích. Letošní rok je také rokem příběhů – tentokráte spjatých sdobou císaře a krále Karla IV. Výročí 700 let od narození tohoto významného vladaře je jednotícím tématem naprosté většiny letošních marketingových aktivit agentury CzechTourism, a to jak vrámci domácího cestovního ruchu, tak na zahraničních trzích. Pro všechny potenciální návštěvníky regionů České republiky jsme připravili výzvu „Prožijte královské zážitky na karlovských místech!“ a pro putování za poznáním, jedinečnou krajinnou scenérií i za zdravím jsme zvolili místa napříč všemi regiony České republiky. Zveme nejen knávštěvě nejznámějších architektonických děl své doby, ale i za příběhem západočeských lázní, za klášterními pivovary a rytířskými řády jižních Čech, za královskými vinicemi a rybníky severních Čech a Moravy či za netradičními eventy, které připomínají tradici českého sokolnictví, sklářství i šperkařství, gastronomie, loutkářství i jiných odvětví.

Místa a města České republiky spjatá spostavou Karla IV. můžete navštívit i interaktivně a to díky mapě dostupné na webových stránkách www.karel700let.cz, kde naleznete i kalendář akcí spjatých stímto významných výročím. CzechTourism se pro letošní rok stal zároveň partnerem desítek tuzemských akcí, které si téma Karla IV. vzaly za své, dobrodružné povahy zveme knové šifrovací hře Královské mystérium a mapa Karlovských míst je kdispozici pro všechny.

Přeji vám, abyste se na letošním ročníku výstavy se svou rodinnou i celou svou družinou královsky bavili.

Ředitelka agentury CzechTourism
doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D.

 
|
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace