Design Treat Café

Ateliér K.O.V. (Koncept–Objekt-Význam) Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze promění na necelé dva měsíce prostory Galerie UM na Design Treat Café.

Tisková konference: 12. 4. 2018 od 17 hodin

Vernisáž: čtvrtek 12. 4. 2018 od 18 hodin
Výstava potrvá do: 2. 6. 2018
Galerie UM, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
Otevřeno: pondělí až sobota 10–18 hodin
vstup zdarma

K výstavě je připraven bohatý doprovodný program, který bude inzerován v jejím průběhu.

Galerie UM v budově Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se od 12. dubna do 2. června promění v originální Design Treat Café – kavárnu, hub, kino, přednáškovou místnost i designový obchod. Stane se tak z iniciativy ateliéru K.O.V. (Koncept–Objekt–Význam), který na UMPRUM vede doc. Eva Eisler.

Kreativní veřejný prostor Design Treat Café nevšedním způsobem propojí design, umění, gastronomii a lifestyle. Cílem je vytvořit příjemné místo setkávání, kde je možné sledovat dokumenty o umění, pracovat, absolvovat přednášky a diskuse s významnými osobnostmi kultury, občerstvit se nebo nakupovat nejaktuálnější design.

„Projekt staví na vstřícnosti a zejména otevřenosti, takže náš ateliér přesune své pravidelné konzultace do Design Treat Café a umožní tak návštěvníkům zažít tvůrčí proces realizace semestrálních projektů“, popisuje další přínos Design Treat Café vedoucí Ateliéru K.O.V. Eva Eisler. Práce studentů si zde mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale i zakoupit.

Občerstvení nabízené Ambiente, nebo dodavateli z řad studentů UMPRUM (Zmrzlina Hlína, Vinařství Esterka, Nemléko, Statek Uhersko) bude podáváno na dřevěných tácech – podnosech, které navrhli a vyrobili studenti Ateliéru K. O. V.

Pro výstavu je připraven bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční hosty působící v oblastech designu, umění, současného šperku nebo architektury. Vystoupí zde i vybraní absolventi ateliéru, kteří představí svou současnou tvorbu.

 

O Ateliéru K.O.V. (Koncept – Objekt – Význam)

Ateliér K.O.V. vede od roku 2008 všestranná designérka a umělkyně Eva Eisler s asistentem Peterem Demkem. Absolvovala zde například šperkařka Nastassia Alenikav čerstvá laureátka ceny Grand designérka a Designérka šperku roku 2017, autorka oceňované kolekce brýlí, šperků Scandinavian Forest nebo Vermeer. Janja Prokič, která Ateliér K.O.V. dokončila v roce 2013, získala vzápětí cenu Czech Grand Design za rok 2014. Mezi absolventy je také Designérka roku 2016 Markéta Kratochvílová, vítěz Diploma Selection za rok 2015 Michal Strach, oceňovaný autor kožených objektů Štěpán Růžička nebo Alžběta Dvořáková, která v roce 2016 získala Marzee Graduate Prize. O nesporných kvalitách celého ateliéru svědčí také několik cen šéfredaktorů Designbloku.

Cílem doc. Evy Eisler je vést studenty k hlubšímu porozumění širokému spektru umění v prostoru, prostřednictvím mezioborového přístupu k materiálu, konceptu a formě, v těsném vztahu k designu, architektuře a současnému umění. Design Treat Café je personifikací tohoto přístupu ke studiu.

 

Kurátoři výstavy: Eva Eisler a Peter Demek
Vystavující: Studenti Ateliéru K. O. V.
Komunikace: Marie Kordovská
Instalace: Filip Bartoň
Grafický design: Štefan Osciatka
Audio Video- Kuba Křelina
Café – Bára Moravová
Barista – Karin Kopecká
Design Shop – Kateřina Michálková
Výstava se koná za podpory a spolupráce: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze; Ambiente, Zmrzlina Hlína, Vinařství Esterka, Nemléko, Statek Uhersko,  LUGI

 

O Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze byla založena v roce 1885. Po celou dobu své existence se řadí mezi nejkvalitnější vzdělávací instituce v zemi. Důkazem je množství úspěšných absolventů, kteří patří mezi respektované odborníky s prestiží přesahující hranice České republiky. Škola se dělí na katedry architektury, designu, volného umění, užitého umění, grafiky a katedru teorie a dějin umění. Jednotlivé katedry se dále člení na ateliéry dle své odborné specializace, vedené uznávanými osobnostmi české umělecké scény. Dvakrát do roku je škola otevřena veřejnosti při prezentacích studentských prací “Artsemestr“. Každoročně pořádá více než 15 výstavních akcí, z toho polovinu v zahraničí. Pražská UMPRUM, jako jediná východoevropská škola, figuruje v indexech prestižních evropských a světových uměleckých učilišť.

Zdroj: TZ 29.3.2018

 

Posted in ,